Antonio Parziale, predseda EDS Voľte čislo (1)

Milí priatelia,

EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA je už dvanásť rokov pevne ukotvená na politickej mape Slovenska. Od roku 2009 je členskou stranou EDP/PDE, ktorá tvorí spolu s Alianciou liberálov a demokratov pre Európu (ALDE) frakciu v Európskom parlamente. Od svojho vzniku sa snaží EDS obhajovať záujmy Slovenska a presadzovať v Európskom parlamente triezve a rozumné riešenia.

V nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu sa uchádzame o vašu dôveru a podporu.

Ale patrí sa začať od piky… Som Slovák z Talianska. Tam som vyrastal, môj otec tvrdo pracoval na poli, aby mala rodina na živobytie. Podobne ako iné chudobné rodiny z juhu Talianska, aj my sme snívali sen o lepšom svete. Otec ma naučil vážiť si tvrdú prácu, mať vždy čisté svedomie a ísť za svojimi snami.

Precestoval niekoľko krajín a pred viac ako tridsiatimi rokmi som prišiel na Slovensko. Ďakujem, že ma prijalo za svojho. Našiel som si tu priateľov, na Slovensku som zostal pracovať, žiť. Toto rozhodnutie som nikdy neoľutoval.

Bol to práve slovenský vidiek, ktorý ma utvrdil zapustiť tu korene. Pripomína mi rodný kraj s rovnako krásnou rázovitou prírodou. Na Slovensku som našiel aj čestných a pracovitých ľudí, vzácne tradície, pohostinnosť. Aj keď som podnikal vo viacerých oblastiach, nakoniec som sa vrátil k poľnohospodárstvu, lebo je dušou krajiny. Už v antickom Ríme bolo tým najšľachetnejším povolaním.

Práve slovenské poľnohospodárstvo je jedna z oblastí, za ktoré chce Európska demokratická strana v Bruseli zabojovať. Zabudnuté slovenské regióny si zaslúžia viac pozornosti a podpory. Je čas na spravodlivejší spôsob prideľovania dotácií našim poľnohospodárom. Je čas, aby peniaze z eurofondov získavali dobré slovenské nápady a inovácie, malé rodinné farmy s odkazom na tradície, aj na úkor obrovských poľnohospodárskych kolosov. Na prvom mieste musí totiž vždy ostať človek, ktorý má vzťah k pôde, ktorý tu žije, pracuje, aby uživil svoju rodinu. Tak ma to naučil môj otec.

Poľnohospodárstvo nie je jediná téma, ktorú Európska demokratická strana v vo Voľbách do Európskeho parlamentu 2019 oprášiť. Sme za oveľa menej európskej byrokracie, chceme rovnaké sociálne istoty pre Slovákov ako majú Nemci, Francúzi. Zaslúžime si postupné vyrovnávanie platov s vyspelými európskymi štátmi. Chceme európskeho prokurátora, ktorého nebudú môcť skorumpovať korupčníci a zlodeji….

Je dôležité, aby sme išli voliť. Nie je pravda, že tieto voľby sa nás netýkajú. Problém je inde. O únii sa pramálo málo píše a hovorí, pritom rozhoduje o veľmi dôležitých veciach. Napríklad o tom, či dotácie z Bruselu prídu na Slovensko aj o niekoľko rokov, alebo či bryndza bude stále slovenská.
Príďte 25. mája voliť.

Antonio Parziale, predseda EDS

Televiziaok.sk

 

 

 

Author: okadmin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *