Slávnosť 10. výročia EWC prítomný PROF. PHDR. ĽUDOVÍT HAJDUK, PHD

Zdroj – http://eng.theewc.org

Rada Európy si vybrala Oslo a desaťročnú oslavu výročia EWC s cieľom spustiť európsku kampaň BEZPLATNÝ, BEZPEČNÝ, ABY SA LEARN – demokratické školy pre všetkých. Výročná konferencia a spustenie kampane sa budú konať v Oslo v Nórsku od 14. do 16. novembra 2018.

Táto trojročná celoeurópska kampaň zvýrazní osvedčené postupy škôl a zdvihne hlasy odborníkov v oblasti vzdelávania a študentov z celej Európy, aby poskytli inšpiratívnu odpoveď z praxe na politiku týkajúcu sa výziev, ktorým čelia demokratické spoločnosti v dnešnej Európe. Viac informácií o tejto kampani nájdete tu.

Konferenciu o 10. výročie otvorí nórska premiérka Erna Solbergová s víťazom za medzinárodnú cenu za učiteľov v roku 2018 Andria Zafirakou ako hlavným rečníkom. Ďalšími poprednými rečníkmi na konferencii budú Jan Tore Sanner, nórsky minister školstva a integrácie, generálny tajomník Rady Európy Thorbjørn Jagland, generálny riaditeľ demokracie Snezana Samardžić-Marković; a ministerka školstva a vedy Ukrajiny Liliia Hrynevych.

„Školy v Európe každodenne dokazujú, že jednou z najdôležitejších úloh vzdelávania je budovanie inkluzívnych a demokratických spoločností rozvíjaním demokratickej angažovanosti a kompetencií mladých ľudí. Konferencia potvrdí a predloží dôležitú prácu, „povedala výkonná riaditeľka EWC Ana Perona-Fjeldstad.

Konferencia je plne rezervovaná, ale EWC bude pracovať na zdieľaní poznatkov z konferencie prostredníctvom sociálnych médií a našich webových stránok. Viac informácií o konferencii nájdete tu.

Zdroj – http://eng.theewc.org

Ná slávnosti bol aj prítomný 

     

PROF. PHDR. ĽUDOVÍT HAJDUK, PHD.

Funkcia: Koordinátor pre študentov so špecifickými potrebami

Pracovisko: Fakulta masmédií

 

Prítomný bol aj  –  PROF. PHDR. ĽUDOVÍT HAJDUK, PHD

 

 

 

Author: okadmin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *